Wytwórnia Podkładów Strunobetonowych

O firmie

Wytwórnia Podkładów Strunobetonowych S.A. w Mirosławiu to jeden z największych producentów podkładów, podrozjazdnic i przejazdów kolejowych w Polsce. Zakład produkuje również podkłady tramwajowe oraz prefabrykowane pale fundamentowe, przeznaczone do posadowienia słupów trakcji elektrycznej oraz osłon akustycznych.

Dysponujemy nowoczesną technologią, która zapewnia prawidłowe i powtarzalne parametry produkcji oraz najwyższą jakość. Nasze wyroby posiadają certyfikaty Centrum Naukowo Technicznego Kolejnictwa oraz Urzędu Transportu Kolejowego wymagane przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Zakład wdrożył i certyfikował Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem w oparciu o normy ISO 9001 i ISO 14001 oraz zakładową kontrolę jakości.

Wytwórnia jest jednym z głównych dostawców podkładów, podrozjazdnic i przejazdów kolejowych na modernizacje najważniejszych linii kolejowych objętych umowami międzynarodowymi AGTC i AGC, tj. określającymi m.in. nominalną prędkość minimalną 160km/h dla pociągów pasażerskich, 120 km/h dla towarowych oraz nacisku 22,5 tony na oś.

WPS S.A. wchodzi w skład grupy SATEBA.

SATEBA jest europejskim liderem w produkcji prefabrykowanych podkładów strunobetonowych oraz elementów dla infrastruktury kolejowej - czytaj więcej na www.sateba.com.

Grupa jest obecna w 10 krajach, aby wspierać lokalne i globalne rynki, bazując na doświadczeniu oraz zaangażowaniu swoich  inżynierów i pracowników. Zakłady produkcyjne obecne są we Francji, Niemczech, Polsce, Estonii, Finlandii, Litwie, Norwegii, Portugalii, Szwecji oraz w Wielkiej Brytanii.

Grupa podejmuje się ścisłej współpracy ze swoimi klientami jako zaufany i długoterminowy partner, wspierający i wspólnie pokonujący wyzwania aby zrealizować najbardziej złożone projekty. Dzięki ścisłej współpracy, globalnej technologii i innowacyjnemu know-how grupa SATEBA  wykona najtrudniejsze zadania!

Grupa SATEBA odpowiedzialnie podchodzi do biznesu i jej celem jest bycie strategicznym partnerem biznesowym w wydajnym rozwijaniu zrównoważonej przyszłości w naszym przemyśle i  BHP. Jedocześnie podejmuje wysiłki w redukcji wpływu na środowisko, wnosząc wkład w gospodarkę zrównoważonego rozwoju.